2009/12/07 07:01:57
Wszystkie wasze dyskusje nie maja duzego sensu.
W Polsce jeszcze nie ma demokratycznych wyborow!
Przeciez w obecnym systemie wyborczym do Sejmu dostaja sie ludzie umieszczeni na listach partyjnych.
Czyli w praktyce czterech przywodcow partii ukladajacych listy decyduje o skladzie polskiego parlamentu.
Dopoki Polacy nie wymoga na PO wprowadzenie obiecanych jednoosobowych okregow wyborczych dopoty te same miernoty w skrocie BMW beda zajmowac fotele poslow i senatorow i lekcewazyc wyborcow.
Mieszkam od 30 lat w Australii.
Tutaj mamy demokracje prawie doskonala.
Polityk ktory nawet zachowa sie niemoralnie jest natychmiast zmuszany do rezygnacji przez swoich partyjnych kolegow.Jesli sam nie zrezygnuje to zostaje usuniety po glosowaniu.Prawie sie nie zdarza zeby partyjni koledzy glosowali za kims kto sie skompromitowal.
W przypadkach przestepstw kryminalnych sprawa jest przekazywana policji ktora ma tutaj dosc duza niezaleznosc i nie podlega tak politycznym naciskom jak w Polsce.
Dlaczego Polacy nie korzystaja z doswiadczen chocby krajow skandynawskich gdzie demokracja funkcjonuje calkiem dobrze co widac po prawie zerowej korupcji oraz swietnie zorganizowanej administracji.
Nie wspomne o skandalicznym postepowaniu kosciola katolickiego ktore chyba nie ma precedensu w innym kraju.Jednoinstancyjna tzw “Komisja Majatkowa” majaca wlasnych bieglych wyceniajacych nieruchomosci skandalicznie nisko, zabieranie prawem kaduka gruntow przygotowanych przez miasta pod inwestycje komunalne jak w Krakowie itd,itp.
W kazdym normalnym kraju ludzie ktorzy dopuszczaja sie tak jawnego bezprawia dawno siedzieliby na lawie oskarzonych a nieruchomosci zostalyby zwrocone.
Przykro sie robi czlowiekowi jak widzi co sie w tym kraju dzieje.
via Zabanować Korwina-Mikke.
Quantcast 

This entry was posted in emigracja and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink

2 Komentarze:

  1. Minęło 2,5 roku od tego wpisu, a jest on, niestety, wciąż aktualny. Tylko oddolne inicjatywy mogą zmienić jakość demokracji w Polsce. Ale totalna negacja prowadzi do czarnowidztwa - jednych ze złości, drugich ze strachu.

    OdpowiedzUsuń

Komentować mogą jedynie zalogowani użytkownicy z podwyższonym stopniem anonimowości. Anonimy niskiego stopnia nadal odbieram na priva, ale ich nie publikuję ze względu na hasbarę schetyniątek.
Można tu użyć niektórych znaczników HTML, takich jak <b>, <i>
"Przepis" na aktywny link w komentarzu (dla niezorientowanych):
Do komentarza wstawiamy hiperłącze w postaci
<a href="http://poprawczak.blogspot.com/2013/04/anonimowe-komentowanie.html">tu wstawiamy tytuł linkowanego utworu lub jakąś frazę</a>
tutaj więcej szczegółów