niedziela, 2 maja 2004

on
Poniżej nieustająca lista zdeletowanych niesuusznych stroniczek i forów, co to stały waadzy pomrocznej kością w gardle:
 1. Zlikwidowana lista dyskusyjna tuby propagandowej konsulatu nowojorskiego. Wystarczył jeden spammer o nicku bloom na usprawiedliwienie likwidacji.
  1. ► Podgotowka propagandowa konsulatu nowojorskiego do przymknięcia pyskorum GW zdominowanego przez Wojska Łączności z Polonią i Polkami na obczyźnie
 2. Serwis Polonia Wirtualnej Polski:
  > "Likwidacja serwisu Polonia
  > 28.01.2002
  > 1 lutego Serwis Polonia Wirtualnej Polski zniknie bezpowrotnie."
  Rusza portal „Wirtualna Polonia”: "Pod koniec stycznia 2002 roku został zamknięty (ze względów ekonomicznych) Serwis Polonijny w Internecie, który był jednym z działów portalu „Wirtualna Polska” i jednym z największych źródeł o tej tematyce w Internecie. W przeddzień zniknięcia z sieci, jego redaktorzy zamieścili wywiad z inicjatorami nowego, analogicznego przedsięwzięcia w Internecie „Wirtualna Polonia”.

  Głównymi animatorami uruchomionego 1 lutego w Szwecji portalu polonijnego są dziennikarz i redaktor miesięcznika „Relacje” Krzysztof Mazowski oraz przedsiębiorca Włodzimierz Kuliński.
  Pomysł uruchomienia nowego portalu jest, zdaniem założycieli, w pewnym sensie wymuszony likwidacją Serwisu Polonia prowadzonego dotychczas przez portal „Wirtualnej Polski” i ma stanowić jego kontynuację pod adresem http://www.wirtualnapolonia.com/teksty.asp?TekstID=3.
  Ich zdaniem nikt dotąd nie odkrył możliwości komercyjnych takiego serwisu, więc nowy portal powinien finansować się sam.

  „Kurier Wileński”, 2 lutego 2002 r."
 3. Forum Polonia Michigan

  1. ► ► Kontynuacja Forum Paszportowego szantażu
 4. Paszportowy szantaż

  1. ► ► Reanimacja Paszportowego szantażu
 5. Internet Young Polonia
 6. Forum Polska 2000

  min. R. Sikorski: Stany podwójnego obywatelstwa zdarzają się nawet podsekretarzom stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych… zdarzają się milionom Polaków zagranicą i nie rozumiem dlaczego jest to problemem akurat dla małej garstki ludzi.
 7. web.archive.org/web/20040225014956/http://emigracja.pl/

  Nowy serwer EMIGRACJA:

  "Emigracja.pl – (Serwis Polaków Swiata) zostala umieszczona na serwerze 18 stycznia 2002 roku. Jest serwisem niekomercyjnym, tworzonym przez dwóch obywateli Polski mieszkajacych w Polsce: Marcina Rebacza i Arnolda Toczyskiego. Serwis jest przeznaczony dla Polaków rozwazajacych mozliwosc emigracji stalej lub czasowej, oraz dla tych, którzy juz sa na emigracji, i potrzebuja porad praktycznych zwiazanych z praca oraz przepisami emigracyjnymi. Zadaniem serwisu jest wspóltworzenie plaszczyzny wymiany informacji i kreowanie postawy wzajemnej pomocy Polaków za granica i w kraju.

  Serwis informacyjny www.emigracja.pl stawia sobie za cel wyciagniecie
  problematyki emigracji z kleszczy polskiego wstydu i izolacji. To próba mówienia o dzisiejszej emigracji szczerym i nowoczesnym jezykiem typowym dla forum internetowych, a takze suchym opisem emigracyjnych procedur. Wierzymy, ze prawda o tym zjawisku lezy wlasnie w tak uksztaltowanej przestrzeni: pomiedzy tym, co mówi ulica, szkola, dom, a wiedza, która przekazuje emigracyjny urzednik.."
 8. web.archive.org/web/20021124172328/http://najmici.org/
  obecnie http://najmici.net/ choć wszystkie odnośniki na stronach krajowych pozostały z końcówką .org bez przekierowania lub uaktualnienia.
 9. Expatpol - Warszawski portal Polonii - usunął następujący niewygodny komentarzyk:

  Polish Trojan Horse at the White House


  Going back to point No. 2 of the Agenda, a good way of increasing the number of qualified Polish Americans in public office would be to prevent the government of Poland from disqualifying our people from obtaining security clearance by selling them Polish passports. This problem particularly affects the recent wave of post-Solidarity immigrants, who may be too sentimental, too naive, or too passive to resist the pressure of the government of Poland and may inadvertently destroy their own careers or jeopardize the careers of their children. I don't believe that we need any "affirmative action" for Polish American politicians and I don't think that the goal of increasing the number of qualified Polish Americans in public office will be helped by engaging in blatant lobbying efforts on behalf of the government of Poland. Such transparent lobbying for foreign interests will not gain the trust or the respect of the public and will only discredit those who believe that they can fool anyone by attaching the words "Polish American" to a shopping list of a corrupt and incompetent foreign government. Which is what I sincerely hope will happen to the authors of the Agenda, as I would not like to see such biased individuals in the government of my country.

  THE Warsaw AGENDA FOR 2004 AT THE WHITE HOUSE discontinued

 10. bezpieka
 11. NIEKTÓRE OPINIE NIEZAMIESZCZANE LUB USUWANE
  Dziękujemy! Twoja opinia została dodana: (nie zostala dodana – znikla jak wiele innych)
  Tytuł: umykajace sedno sprawy
  Treść opinii: Moim zdaniem dyskusja jest sztucznie sprowadzana/zawezana do zagadnienia czy Walesa byl "Bolkiem" w latach 70 tych czy nie. To w sumie jest raczej marginalne, choc moze miec wplyw (latwosc szantazowania go) na pozniejsze zachowania. Ja mam mu najbardziej za zle zachowania w latach 80-95 i pozniejszych oraz jego skutki - zniszczenie "Splidarnosci", konszachty z Kiszczakiem, mafijny okragly stol przy ktorym rozgrzeszano zbrodnie i pozwalano zachowac zlodziejskie lupy wlascicieli PRLu, towarzystwo i role ewidentnego sbeckiego guru M. Wachowskiego w czasie prezydentury i cale pozniejsze warcholstwo. Sprowadzanie sprawy do tematu "Bolka" i do pyskowki miedzy Walesa i Kaczynskim tylko ja zaciemnia. Miroslaw Krupinski - http://members.iinet.net.au/~miroslaw/index.htm
  Nick: ~miroslaw krupinski
  Dodana opinia pojawi się na liście za kilka minut
  powrót
 12. Warzecha wyciął komentarz St. Wiarusa
 13. Nowe Nożyce24.pl - Radosław Krawczyk: "To jedyne miejsce w polskiej sieci, w którym można przeczytać niepopularne poglądy, znaleźć newsy pomijane przez inne media. Jeśli komuś tu za mało stylu Kirkera, Smoka czy Uczennic, to musi sobie znaleźć inne miejsce w sieci."
 14. Układ sopocki, układ trójmiejski
 15. Dokument został usunięty z serwera IPN

  1. Dokument został usunięty z serwera GW ale bynajmniej nie zniknął z Google Groups he he he
  2. Zaaresztowali mnie, stokrotka (137) 07-03-2007, 14:59:16
   ditto
   still on Google Groups
   oraz
   na onecie

 16. Dokument "Gdzie hartowała się stal rządu Leppera i Kaczyńskiego" został usunięty z serwera GW oraz z niusów Onetu he he he

 17. ►Wprawdzie bez cenzury jest już z powrotem w sieci, ale na początku grudnia 2006 zamiast strony widniała taka oto wywieszka:
  Drodzy Internauci!
  Z przykrością informujemy,
  że wskutek działań prawnych osób trzecich
  oraz restrykcji
  V Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Szczecinie
  portal "BezCenzury.Net" został zablokowany.
  Szukajcie nas wkrótce
 18. Niewygodna dyskusja w "Polityce"
 19. GBritain.net - forum, Anglia, Londyn, Wielka Brytania, nawet nie próbuj wpisać się - wytną cię prawie natychmiast !!! Dyskusja kontrolowana hehehe :

  wasze państwo zwyczajnie wytrząsa z was kasę, licząc polskim sprzątaczkom w UK po kilkanaście
  balonów rocznie podatku od miotły.
 20. Forum Pomagamy phorum - Pytania do redakcji - Re: fala w wojsku: "Jestem wojskowym Stacjonuje w Minsku Mazowjeckim Kolo Warszawy wjoska Barczaca JEDNOSTKA 23Baza lotnicza Tu jest fala jak cholera sam wlasnie doswiadczam tego jestem tu dopiero od 2 tygodni i juz zadaja o demnie pieniedzy za spokuj i ochrone a oczywiscie przywileje bede mugl np. za 200zl ogladac telewizor sluchac radja nie sprzatac palic papierosy, jesc ze wszystkimi no i oczywiscie wychodzic po zakupy dla siebie."

  http://www.pomagamy.pl/forum/index.php
 21. Z góry upatrzone pozycje na forum Kralisza likwidowane i zdeformowane z polską literką ogonkową ś, co nam daje do myślenia na temacik narodowości hackera hehehe. A tak niewinnie to przecie wyglądało
 22. Generał Petelicki – jeśli usłyszycie o moim samobójstwie to bedzie znaczyć, że mnie dopadli | OBYWATELSKIE NIEPOSŁUSZEŃSTWO (zał. 1999 r.).
 23. Wpisz24.pl zniknął cichaczem

http://obczyzna.wordpress.com/2008/04/30/dzien-polonii/trackback/

1 Komentarze:

 1. Najnowszy knebelek http://obczyzna.blogspot.com/2005/03/nie-mwiem.html

  Gazeta.pl : Forum : Polonia :: jeszcze nie zniknęło, aczkolwiek zagłuszarka gliniacka chodzi na pełnych obrotach, szargając opinię o Polonii, gdyż przypadkowy przechodzień surfer nie orientuje się, że idiotyczne i wulgarne posty umieszczane są tam z premedytacją przez Wojska Łączności z Polonią z Zagranicy.

  "Re: Forum 'Kobieca Polonia' :
  Autor: yaang
  Data: 28.05.2005 16:32
  ---------------------------------------------
  Możesz pisać zażalenie do założyciela forum.
  Wszystko zależy od niego.
  pozdrawiam
  p/w
  --
  ♪♫ Hedone - To tylko miłość ♪♫ delphinee:
  "Re: Czy tutaj nastapil atak
  Autor: delphinee
  Data: 27.05.2005 01:52
  ---------------------------------------------
  poziom forum uzależniony
  jest od forumowiczów
  - to oni tworzą powyższy poziom.
  p/w

  --
  ♪♫ Hedone - To tylko miłość ♪♫Re: Delphine nie wie co odpowiedziec
  Autor: delphinee
  Data: 23.05.2005 18:55
  :

  "powiem tak, nie widze sensu o tym dyskutować
  - dlatego się nie odzywam
  odpowiedziałem na Twoje pytanie "dlaczego skasowane" i na tym koniec.
  Na przyszłość pytanie o powód kasacji proszę kierować na @
  cóż, my chyba nigdy się nie zrozumiemy [...]
  ale to już nie mój problem
  p/w
  --
  ♪♫ Hedon - To tylko miłość ♪♫

  Oczywiście nie chodzi tu o jakiekolwiek zrozumienie lecz o wypełnienie zaleceń odgórnych. Moglibyśmy tu sobie równie dobrze dla porównania surrealistycznie wyobrazić kapitana Piotrowskiego moderującego forum duchowieństwa.

  Funkcionariusz/ka rybeńka zmienił sobie dziś ksyweńkę i wyciął około 50 pościków na ten temacik - głownie kolegi ontariana. Zerkałem sobie od czasu do czasu - rybeńka wyczekiwała na wylogowanie delikwenta i dopiero wtedy puszczała w ruch nożyce. Wycinanie nie miało więc absolutnie nic a nic wspólnego z netykietą a jedynie z prywatnym interesem rybeńki. Czegóż wszak można oczekiwać od parapsychola?

  Czy warto więc pchać się na to forum? Jak już kto nie może się powstrzymać, to może coś wystukać przed łykędem - tekst ostanie się wtedy do poniedziałku rano.

  Można tylko sobie pościągać sobie to i owo z kronikarskiego obowiązku.

  OdpowiedzUsuń

Komentować mogą jedynie zalogowani użytkownicy z podwyższonym stopniem anonimowości. Anonimy niskiego stopnia nadal odbieram na priva, ale ich nie publikuję ze względu na hasbarę schetyniątek.
Można tu użyć niektórych znaczników HTML, takich jak <b>, <i>
"Przepis" na aktywny link w komentarzu (dla niezorientowanych):
Do komentarza wstawiamy hiperłącze w postaci
<a href="http://poprawczak.blogspot.com/2013/04/anonimowe-komentowanie.html">tu wstawiamy tytuł linkowanego utworu lub jakąś frazę</a>
tutaj więcej szczegółów