niedziela, 7 listopada 2004

on
generalnie soboty nie są dniami określonymi ustawowo jako dni wolne od pracy: "Na tle przepisu art. 138 § 1 Kodeksu pracy, Sąd Najwyższy w dniu 14 listopada 2001 r. (III ZP 20/01) podjął uchwałę, teza II, iż wystąpienie święta będącego dniem wolnym od pracy w innym niż niedziela dniu tygodnia powoduje w okresie rozliczeniowym odpowiednie zmniejszenie liczby dni - a tym samym godzin pracy. Przywołana uchwała Sądu Najwyższego wskazuje jedynie" na święta przypadające na dzień wolny od pracy inny niż niedziela, ponieważ, jak już wcześniej zaznaczono, dniami ustawowo wolnymi od pracy są niedziele i święta wymienione w ustawie o dniach wolnych od pracy. Uchwała ta nie wymienia sobót jako dni wolnych od pracy na które mogłyby przypadać dni świąteczne, gdyż generalnie soboty nie są dniami określonymi ustawowo jako dni wolne od pracy."

Gery.pl - Forum -> Co w zamian?#entry56002: "proszę pamietać, że wolna sobota jest wynalazkiem kapitalistów, którym w długich badaniach wyszło; pracownik w soboty tak myśli o końcu pracy, zakupach i weekendzie, że popełnia znacznie więcej błędów niż zwykle. więc jak ma się płacić za złą pracę, to lepiej dać wolne.
wolna sobota była w kapitalistycznych krajach od lat '50-tych, a w naszej socjalistycznej ojczyźnie pod koniec lat '70-tych zaczęto eksperymentować z jedną w miesiący. nie wspomnę, że w innych krajach demokracji ludowej (bo tak to sie nazywało) pojęcie wolnej soboty poznano znacznie później. "

0 Komentarze:

Prześlij komentarz

Komentować mogą jedynie zalogowani użytkownicy z podwyższonym stopniem anonimowości. Anonimy niskiego stopnia nadal odbieram na priva, ale ich nie publikuję ze względu na hasbarę schetyniątek.
Można tu użyć niektórych znaczników HTML, takich jak <b>, <i>
"Przepis" na aktywny link w komentarzu (dla niezorientowanych):
Do komentarza wstawiamy hiperłącze w postaci
<a href="http://poprawczak.blogspot.com/2013/04/anonimowe-komentowanie.html">tu wstawiamy tytuł linkowanego utworu lub jakąś frazę</a>
tutaj więcej szczegółów