niedziela, 6 marca 2005

on
kataryna:

"Gosc: arpi, dng104.neoplus.adsl.tpnet.pl
2005/03/03 14:19:02
Zowu depcza wolnosc slowa.
Portal ABCNET ktory ostatnio wslawil sie opublikowniem listy b.KGB z litwy zagrozony jest zamknieciem ze strony Aster City - ktory pod pretekstem lamania etyki internetowej chce zamknac strone.
proponuje przeczytac:

www.abcnet.com.pl i zobaczyc jaki list wysmazyla ww firma.

ABCNET - fundacja 'Orientacja' - ... odtrutka na media:

" Mówi się w Polsce

ASTERCITY CONTRA ABCNET 2005-03-02Drodzy Czytelnicy, Właśnie otrzymałem pogróżki od Spółki Aster City Cable, która próbuje mnie szantażować przerwaniem dostępu do Internetu, jeśli nadal będę naruszał „kulturę sieciową”. Wprawdzie nie wyjaśniono na czym owo naruszenie polega ale wiemy, iż wykryły je anonimowe „wiarygodne osoby trzecie”. Jak Państwo myślicie? Owe „Osoby trzecie” to WSI, prezio, red. Gauden z „Rzeczpospolitej” czy jeszcze ktoś inny, np bohaterowie Ubekistanu. A jak specjaliści od cenzury z Astercity myślą, co zrobię, jeśli zostanę odcięty? Jednocześnie zwracam się o pomoc do naszych Czytelników, którzy cenią sobie wolność słowa panującą na naszym portalu o pomoc i jak najszersze rozpowszechnienie informacji o pogróżkach, których ofiarą padłem. Niech ASTERCITY nie myśli, że cenzura przejdzie. Jeśli zostanę odcięty, wzywam wszystkich do rezygnacji z usług internetowych dostarczanych przez cenzorów z ASTERCITY. J. Darski

Szanowny Panie

Działając w imieniu Aster City Cable Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie ("Operator") uprzejmie informuję, iż zgodnie z wiarygodnymi informacjami, które wpłynęły do Operatora, z wykorzystaniem Urządzenia Aktywnego znajdującego się w lokalu przy ul. Maszewska 31/92 w Warszawie podłączonego do sieci Internet na podstawie zawartej z Panem Umowy abonenckiej numer 13119/z/09/01 z dnia 2004-03-21 ("Umowa"), podjęte zostały działania naruszające postanowienia "Regulaminu szczegółowego świadczenia usług dostępu do Internetu przez Aster City Cable Spółkę z o.o. z siedzibą w Warszawie" ("Regulamin"). Działania te polegały na:

- działaniu niezgodnym z "netykietą" - etykietą użytkowników sieci komputerowych, czyli ogólnie pojętą "kulturą sieciową", a zwłaszcza zamieszczanie materiałów niezgodnych z prawem lub powszechnie uznanych za obraźliwe (pkt 4.1.4. Regulaminu);
Kolejne naruszenie spowoduje zawieszenie świadczenia usług przez Operatora na okres 24 godzin. Jednocześnie informujemy, iż zgodnie z punktem 4.3 Regulaminu wykonanie przez Operatora sankcji nie uchybia obowiązkowi uiszczania opłaty za korzystanie z Abonamentu w pełnej wysokości. Jednocześnie zwracam uwagę, iż następne naruszenia spowodować mogą rozwiązanie Umowy ze skutkiem natychmiastowym oraz odłączenie Pana od Sieci.

Jednocześnie zwracam uwagę, iż kolejne naruszenia spowodować mogą rozwiązanie Umowy ze skutkiem natychmiastowym oraz odłączenie Pana od Sieci.

Pragnę również poinformować, iż Operator jest w posiadaniu materiału dowodowego uzyskanego od osoby trzeciej (osób trzecich), tj. innych Abonentów Sieci, potwierdzającego dokonanie wymienionego naruszenia (wymienionych naruszeń). W przypadku sporu, materiał ten zostanie udostępniony odpowiednim organom, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Uprzejmie informujemy, że wszelkie zapytania odnośnie tego zgłoszenia należy kierować w formie pisemnej do Aster City Cable Sp. z o.o. ul. Dąbrowskiego 69, 02-586 Warszawa.

Z poważaniem,

Departament Obsługi Klienta "

Ci ktorym zalezy an wolnosci slowa niech wysla mail na opinie@astercity.net OR http://www.aster.pl/kon_formularz.shtml z prosba by wyjasnili swoje zabiegi.
Pozdrawiam "

0 Komentarze:

Prześlij komentarz

Komentować mogą jedynie zalogowani użytkownicy z podwyższonym stopniem anonimowości. Anonimy niskiego stopnia nadal odbieram na priva, ale ich nie publikuję ze względu na hasbarę schetyniątek.
Można tu użyć niektórych znaczników HTML, takich jak <b>, <i>
"Przepis" na aktywny link w komentarzu (dla niezorientowanych):
Do komentarza wstawiamy hiperłącze w postaci
<a href="http://poprawczak.blogspot.com/2013/04/anonimowe-komentowanie.html">tu wstawiamy tytuł linkowanego utworu lub jakąś frazę</a>
tutaj więcej szczegółów