sobota, 19 września 2009

on
.. znana też jako pozycjonowanie. Zależy po prostu nawet nie od ilości czytelników tylko od ilości stronek internetowych, które zechciały łaskawie przylinkować do danego wpisu, danego forum, danej wikiapedii czy też do danego bloga. Widoczność mierzona jest między innymi przez PageRank by Google jak i Alexa oraz Technorati.

Linkowanie w komentarzach wiki czy forum jest nieskuteczne gdyż zawiera nofollow.

Może więc i tysiąc Polonusów dyskutować sobie na niewypozocjonowanym forum a nawet pies z kulawą nogą tam nie trafi.
Stuknij w tytulik wpisu

  1. Do bieżączki mamy IAR i portale. Na portalach dozwolone są komentarze pod artykułami profesjonalistów. Zazwyczaj jednak redakcje cenzurują komentarze wg swego uznania.
  2. Do dyskusji służą fora, których raczej nie widać w wyszukiwarkach. Żadne komentowanie na blogach nie zastąpi list dyskusyjnych. Tym niemniej fora przegrywają konkurencję pozycjonowania z blogami w wyszukiwarkach i w dodatku tylko nieliczne fora posiadają RSS. Pozostaje dyskutowanie na prastarym Usenecie, który ma wyszukiwarkę i RSSy.




    Jeśli dany blog nie jest wypozycjonowany w wyszukiwarkach, to znaczy, że go nikt nie czyta – jeżeli s24 odłącza się od Google i wyłącza swoją lokalną wyszukiwarkę- to można zapomnieć o jakiejkolwiek poczytności niebieskiego bloga w salon24.pl . Równie dobrze można blogować na rodzinnym intranecie.

    3.13% Direct Traffic




    9.22% Referring Sites






    W temacie:

    W danej sytuacji pomniejszanie roli wyszukiwarek świadczy o słabym rozeznaniu autora w mechanizmach sieci:
    ich glowna rola to "random access Google boosters".
    via Knowledge Management 101.
    Spod lady: Format wikipedii dla epigonów papierowych mediów

    ..

    http://polonia.wikia.com


    http://tinyurl.com/wiarus

    0 Komentarze:

    Prześlij komentarz

    Komentować mogą jedynie zalogowani użytkownicy z podwyższonym stopniem anonimowości. Anonimy niskiego stopnia nadal odbieram na priva, ale ich nie publikuję ze względu na hasbarę schetyniątek.
    Można tu użyć niektórych znaczników HTML, takich jak <b>, <i>
    "Przepis" na aktywny link w komentarzu (dla niezorientowanych):
    Do komentarza wstawiamy hiperłącze w postaci
    <a href="http://poprawczak.blogspot.com/2013/04/anonimowe-komentowanie.html">tu wstawiamy tytuł linkowanego utworu lub jakąś frazę</a>
    tutaj więcej szczegółów