czwartek, 6 kwietnia 2006

on
Czy Polacy są antysemitami?:

"- Czy niska samoocena Polaków jest zjawiskiem trwałym, czy też jest jeszcze szansa na odwrócenie tej tendencji?

- W pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych odnotowano bardzo silnie deklarowaną przez osoby młode chęć opuszczenia kraju na stałe i pracy za granicą. W drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych to się zmieniło. W tej chwili zdecydowanie mniejsza część młodych ludzi mówi, że chciałaby wyjechać z Polski na stałe, natomiast wielu z nich myśli o wyjeździe do pracy ze wskazaniem na powrót do kraju. 13 grudnia był nieprawdopodobnym upokorzeniem części naszych elit, można więc powiedzieć, że reakcją na to była ucieczka, rezygnacja z odpowiedzialności za wspólnotę narodową tu i teraz. To się zmieniło. Młodzi, którzy deklarują dziś, że chcą wyjechać i nie wracać, należą do zdecydowanej mniejszości. Można więc powiedzieć, że tendencja jest dobra. W ostatnim sondażu CBOS-u na pytanie, czy jesteśmy dumni z bycia Polakami, osiemdziesiąt, dziewięćdziesiąt procent respondentów odpowiedziało 'tak'. Być może wychodzenie z dołka zaniżonej samooceny już trwa. Jeśli nie przeszkodzą w nim pełne kompleksów"

0 Komentarze:

Prześlij komentarz

Komentować mogą jedynie zalogowani użytkownicy z podwyższonym stopniem anonimowości. Anonimy niskiego stopnia nadal odbieram na priva, ale ich nie publikuję ze względu na hasbarę schetyniątek.
Można tu użyć niektórych znaczników HTML, takich jak <b>, <i>
"Przepis" na aktywny link w komentarzu (dla niezorientowanych):
Do komentarza wstawiamy hiperłącze w postaci
<a href="http://poprawczak.blogspot.com/2013/04/anonimowe-komentowanie.html">tu wstawiamy tytuł linkowanego utworu lub jakąś frazę</a>
tutaj więcej szczegółów