niedziela, 23 stycznia 2005

on
garage sale Polski
Najbardziej profesjonalnie przedstawiony systemowy i nieodwracalny rabunek finansów państwa polskiego. Proces ten jest prezentowany w fałszywym świetle przez władze i większość mediów, celem wprowadzenia w błąd polskiego społeczeństwa

W 1989 roku Bank Światowy wyliczył, że majątek polskich przedsiębiorstw wart jest ponad 400 mld dolarów.
W 2004 majątek polskich przedsiębiorstw przestał istnieć a Polska jest zadłużona na ponad 150 mld dolarów.




Gazeta.pl : Pieniadze : Najlepsze inwestycje

Bank Millennium zarobil 240,5 mln zl

Gazeta.pl : Forum : Aktualnosci: "Mnie też nieźle wkurzyli - niestety miałam nieprzyjemność korzystać z usług biura maklerskiego BRE i jestem zbulwersowana ich jakością. Już dawno niespotkałam się z takim nagromadzeniem błędów: od nieuprzejmego pana maklera, pozwalającego sobie na narzekanie, że mnie zbyt długo obsługuje, po system on-line, który ciągle się zawiesza, część opcji chyba wcale nie działa, a wysłanie zlecenia nie jest w rzaden sposób potwierdzane (brak jakiegokolwiek komunikatu). Wystawiłam zlecenie sprzedaży, po kilku dniach okazało się, że zadziałało i zgłosiłam się po pieniądze osobiście, bo funkcja przelewu też się zepsuła.

Unia Ziemkiewicza: "Nie pamiętam u kogo już przeczytałem, że szaleństwo można określić jako powtarzanie bez końca tej samej czynności, spodziewając się za każdym razem innego rezultatu. Kraje Unii szybciej wycofają się z tego szaleństwa niż polska.

Onet.pl - Wiadomosci - Lepper chce wydać książkę o "aferze PZU"

Trybuna on-line: "Prof. Poznański ("T" 102) przedstawił podstawowe prawo globalizacji: "kapitał przepływa w stronę najbardziej wydajnych terenów. Rzadko napotyka na >>dolinę krzemową<<, a często na >>kurwidołek<<". (B.K.K., Warszawa) "

Prawdziwy, podstawowy wybór dotyczy moralności - chodzi mianowicie o to, czy społeczeństwo jest w stanie wypracować takie reguły postępowania, którymi rządzi dobrze pojęte rozróżnienie dobra i zła.

Trybuna on-line: "Ważniejszy był inny, nieteoretyczny, ale praktyczny wzgląd, mianowicie, że mało który urzędnik mógł liczyć na to, iż utrzyma swoją posadę przez dłuższy czas. Ze względu na huśtawkę personalną, wieczne zmiany rządowych stanowisk, trzeba było załatwiać prywatyzacyjne, raczej skomplikowane, interesy prawie od ręki. Interesy były skomplikowane nie dlatego, że trzeba było dokładnie wyliczyć wartość banku lub fabryki, albo starannie przygotować legalne dokumenty. Komplikacje wynikały stąd, że nie dało się działać w pojedynkę, ale trzeba było użerać się z masą urzędników, z których większość chciała nie tylko mieć dostęp do prywatyzacyjnych uzgodnień z nabywcami, ale jednocześnie zatrzymać dla siebie największy udział w korzyściach z danej transakcji.

Jakie nie byłyby te komplikacje, nie przeszkodziły one sprzedać całego majątku narodowego - banków i fabryk - w iście szokowym tempie, no bo co to jest te kilka lat, jeśli weźmie się pod uwagę, iż przehandlowując gospodarkę, która pracowała przez kilka pokoleń, nawet pod pręgierzem, jak za komunizmu, przehandlowano ogromny majątek."

Trybuna on-line: "Ile razy podejmie jakiś temat, zaraz mu wychodzi, że rynek jest lepszy od państwa, więcej - najlepiej byłoby bez państwa. Nie potknął się ani razu, nigdy mu dotąd nie wyszło, że może to jest tak, iż rynek nie może działać bez państwa. Innymi słowy, że ważna jest współzależność tych instytucji oraz że od niej zależy, czy gospodarka sobie radzi czy nie.

To, że tę swoją niedorzeczność ekonomiści podobni Balcerowiczowi głoszą bez ustanku, w części wynika stąd, że brak im rzetelnej wiedzy. No bo gdyby mieli bazową wiedzę, to staraliby się pogodzić ją z wykrętami; byłoby trochę kluczenia a nie tak po prostacku, jak w dawnych czasach, że partia ma rację, więc się ją powtarza bez namysłu i w nieskończoność."

0 Komentarze:

Prześlij komentarz

Komentować mogą jedynie zalogowani użytkownicy z podwyższonym stopniem anonimowości. Anonimy niskiego stopnia nadal odbieram na priva, ale ich nie publikuję ze względu na hasbarę schetyniątek.
Można tu użyć niektórych znaczników HTML, takich jak <b>, <i>
"Przepis" na aktywny link w komentarzu (dla niezorientowanych):
Do komentarza wstawiamy hiperłącze w postaci
<a href="http://poprawczak.blogspot.com/2013/04/anonimowe-komentowanie.html">tu wstawiamy tytuł linkowanego utworu lub jakąś frazę</a>
tutaj więcej szczegółów